Nyhet
Drikke Det enkle er ofte det beste

Det enkle er ofte det beste> nå er det høysesong for BIB

I uke 8 og 9 er det vinterferie, og om den tilbringes hjemme eller på fjellet -  vin til de gode middagene må med. Skal man på tur er det alltid lurt å pakke praktisk. Også når det kommer til vinvalget.

En vin tappet på Bag - in - Box tar mindre plass, kan ikke knuse og veier mindre.

 

Praktisk i ferien.

Og det er også ferier som er høysesong for BiB'en. Med påsken som den soleklare vinneren. Men den selger også godt hele året gjennom. Faktisk er i overkant av 57% av Vinmonopolets salg av vin uten bobler vin tappet på Bag - in - Box. Det er mer enn halvparten det.

 

Det er også et miljøaspekt ved BiB'en. Emballasjen er lettere og etterlater seg et lavere karbonavtrykk ved transport. Resirkuleringen er også enklere med papir og plast enn med glassflasker.

Med vin fra ikoniske produsenter som Giovanni Rosso og Bibi Graetz er det heller ikke noen grunn til å lure på kvaliteten. Her er ingen kompromisser.

 

Odd Nerdrums foretrukne vin "Lisa" (ref. årets TV-serie) som også er en favoritt blant mange er både rimelig i pris, tilgjengelig i basis og svært anvendelig. Både som kosevin og til mat.  Så med praktisk tur-logistikk, kvalitet og miljø i tankene så er det kanskje en BiB som pakkes med til vinterferien i år?

 

Crudo Catarratto Zibibbo

Vinen har fruktig lukt med aromatoner av pære, fersken og hylleblomst. Den har fruktig, floral smak med hint av pære, litchi, fersken, hylleblomst og sitrus og frisk avslutning. Den passer til fisk, skalldyr og retter av fugl.

Pris kr 469,90 (BU)

 

Bibi Graetz Rosso Toscana

Denne vinen har frisk luktaroma av kirsebær, jordbær og morell, med hint av bringebær og urter. Den ersaftig, tørr og fruktdreven med lang ettersmak. Den passer til fugl, svin,  lam,  antipasti og grill.

Pris kr 509,90

 

Lisa 1503 Rosso d'Artista

Vinen har en fruktig duft med fatkarakter og innslag av mørke kirsebær, sjokolade, plommer og krydder. Den er fyldig og med bløt smak og god rund munnfølelse. Vinen har også en lang, behagelig ettersmak. Den passer til vilt, lam, storfe, grill  og peishygge.

Pris kr 429,90

 

Du finner oppskrift på  oksebryst, trøffelslaw og borretaneløk her > 

appetitt.no/oppskrifter/grillretter/kj%C3%B8tt/oksebryst

Kontakt oss

  • Tømmerbakkevei 19
    1453 Bjørnemyr

  • 958 20 667

  • hilde@appetitt.no

  • @appetitt

  • Motta vårt nyhetsbrev