Årets beste mat- og drikkeprodukter ble fredag kveld kåret i en feststemt digital finale i den prestisjefylte konkurransen Det Norske Måltid. Hedersprisen gikk til Bent Stiansen for hvordan han snakker opp bruken av norske råvarer gjennom en lang karriere.
− Årets vinnere er produkter av aller høyeste kvalitet og representerer Matnasjonen Norge på en fantastisk måte. På lik måte som årets hedersprisvinner Bent Stiansen er de innovative og setter norske råvarer i sentrum, sier Kristin Austigard, leder for Det Norske Måltid.
Landbruksministeren hedrer Stiansen
Vinneren av Det Norske Måltids hederspris er en person som deler raust av sin fagkunnskap på en inspirerende og folkelig måte. Med sin behagelige væremåte inspirerer vinneren det norske folk til å lage spennende og variert mat med råvarenes kvalitet i fokus, lyder det av juryens begrunnelse.
Det var Landbruks- og matminister Olaug Bollestad som delte ut hedersprisen.
− Bent Stiansen er en viktig bidragsyter i Matnasjonen Norge. Han har en stolthet og respekt for norske råvarer og setter sin ære i å bruke sesongvarierte råvarer når de er på sitt beste. Gjennom 30 år har han inspirert unge til å satse på matfaget og ingen har utdannet flere kokker enn han, uttaler Bollestad.
Stiansen har de siste 26 årene drevet en av Norges beste restauranter og kan vise til en Michelin-stjerne i imponerende 23 år på rad. Han ble i 1990 den aller første vinneren av NM i kokkekunst og tre år etter ble han den første norske verdensmesteren i kokkekunst, Bocuse d’Or.
− Det er utrolig hva man kan vinne når man har verdens beste fagbrev, kokkefagbrevet., sier Stiansen med et smil.
Han legger til;
- Jeg har mange jeg vil takke, og spesielt den norske bonden, fiskeren og matprodusenten som lager mat med entusiasme og stor faglig dyktighet. Det er utrolig viktig med matproduksjon i hele Norge og det er stor glede å bruke produktene og råvarene hver dag, sier Stiansen.
Matnasjonen Norge
Prisen ble delt ut i forbindelse med finalen i Det Norske Måltid fredag 5. februar, og kom som kronen på verket etter at det ble delt ut priser i 13 kategorier, samt to priser fra helse- og omsorgsdepartementet for sunnere produkter og markedsføring.
De 13 kategoriene rommer det ypperste av norske råvarer og matprodukter, og gjennom høsten har dommerne vurdert og smakt for å finne de beste produktene. Det har vært en hard kamp om seieren, men veien til finalen har også vært viktig for å bygge opp under visjonen om Matnasjonen Norge.
− Er det noe pandemien har vist oss er det hvor høyt vi prioriterer mat og drikke. Derfor var det viktigere enn noen gang å premiere de fremragende lokale produsentene som har levert fantastiske produkter dette året, sier Kristin Austigard, leder for Det Norske Måltid.
Priser ble delt ut i ulike kategorier som bakst, drikke, kjøtt og sjømat. Blant årets vinnere finner vi alt fra humle-sider og gulrot-øl til konfekt-vafler. Smak, innpakning og tilgjengelighet har vært blant kriteriene for utvelgelse.
− Vinnerne har vist en kombinasjon av tradisjon og innovasjon i produktene sine, og en evne til å få frem det beste i råvarene. Dette er produkter av ypperste kvalitet, sier dommer Roar Hildonen.
Årets vinnere:
Årets bakst
Sirupstynnkake etter Bestemors oppskrift fra Rendalen, Sirupstynnkakebakeriet fra Innlandet
Årets Drikk
Solbærsaft, Røyse Bærpresseri fra Viken
Årets Grønne
Gråblå østerssopp, Topp Sopp fra Rogaland
Årets Grønne foredlet
Eplesidereddik frå Hardanger fra Ulvik Frukt & Cideri, Vestland
Årets Kjøtt
Vaktel, Strand Gård fra Rogaland
Årets Kjøtt foredlet
Vikedal spekeskinke, einerøkt modnet 3,5 år, Vikedal Gårdsmat fra Rogaland
Årets Meieriprodukt
Smør fra Valmsnes gård, Innlandet
Årets Øl
Imperial Gulrot Gose, Drum Brew fra Agder
Årets Ost
Holtefjell, vellagret,Eiker Gårdsysteri fra Viken
Årets Sider
Humlepung, Aga Sideri fra Vestland
Årets Sjømat
Seifilet, skinn og benfri, Reinhartsen fra Agder
Årets Sjømat foredlet
Sikkaviar fra Femundmat, Innlandet
Årets Søtsak
Vaffelhjerte fra Sverre Sætre Konditori i Oslo
Sunnere produkter
TINE lettmelk 1,0% og 0,5% fra TINE
Sunnere markedsføring
“Sunnspirasjon”-kampanje fra MENY
Mer informasjon om Det Norske Måltid og produsentene
> detnorskemaltid.no
Om Det Norske Måltid
Det Norske Måltid er fra 2020 et nasjonalt omdømmearrangement for norsk mat og drikke, og er et viktig ledd i arbeidet med å utvikle Matnasjonen Norge. Deltakelse i konkurransen kan ha stor betydning fordi det bidrar til økt vekst, kompetansebygging og synliggjøring av norske mat- og drikkeprodusenter. I tillegg kan det hjelpe til med å gjøre produktene deres tilgjengelig og kjent for flere forbrukere. Dette er med å styrke primærnæringene og foredlingsbedriftene innen norsk matproduksjon.
Den årlige finalen med sin prestisjetunge prisutdeling i Stavanger har stor nasjonal oppmerksomhet. Den 5.2.2021 arrangeres finalen for 13. gang i Stavanger og her skal det, i tillegg til utmerkelsene fra helseministeren, kåres 13 kategorivinnere og Det Norske Måltids hederspris deles ut for 10. gang.