Det er morsdag på søndag 8 februar og da er det hyggelig med en oppmerksomhet til alle mødre.Hva med en smaksrik, en norsk sider fra Notodden?

NeRø Idyll Eplesider
Nerø gård drives av Ole Christoffer Røste og Trine Flaaten og ligger på Hjuksebø, like sør for Notodden i Telemark. Gårdens beliggenhet i solhellinga på østsiden av Heddalsvatnet gir et optimalt klima for eple- og morelldyrking.
Økologiske epler
Siderne fra Nerø inneholder kun pressa økologiske epler av sortene Discovery og Rød Aroma. I tillegg har noen har fått en liten tilsetning av økologisk sukker for å gi en fin balanse. Gjæringen foregår kjølig og over lang tid for å få fram de beste aromaene.
Denne sideren er laget av Pressede økologiske epler. Spontanfermentert på lav temperatur, ettermodnet i ståltan den erøkologisk og passer til aperitif, grønnsaker, skalldyr eller kan nytes alene.
Pris kr 157,90
Du finner oppskrift på skalldyrsalat her >
appetitt.no/oppskrifter/forett-smaretter/fisk-skjell-og-skalldyr