Nyhet
Drikke Gullmunn Cidre Brut Naturelle

Gullmunn Cidre Brut Naturelle>

Etter en lang periode med leting, sondering og smaking for å finne den optimale neste produktlansering under Gullmunn-serien, lanserer Marthe Bøhn nå Gullmunn Cidre Brut Naturelle!

 

Arita og Marthe

 

Gullmunn Sider er komponert i samarbeid med Arita Åkre på Åkre gård i Nå i Hardanger. Sider fra Hardanger, eller nærmere bestemt, Ullensvang, er kjent for topp kvalitetsepler pga den lange, milde sommeren og de kjølige nettene som gir perfekte vekstvilkår for eplene.

 

Arita og Marthe 

 

Denne passer perfekt inn i Gullmunn porteføljen hvor filosofien er naturlige, elegante og milde smaker og fokus på norske råvarer.

 

 

Gullmunn Cidre Brut Naturelle

Frisk, elegant med delikate bobler laget på solmodne epler fra Hardanger. Smaksprofilen til Gullmunn eplesider passer godt til all slags spekemat, torsk, skalldyr, kyllingretter og modne oster. Perfekt også som aperitiff der du vanligvis drikker crémant, prosecco eller champagne. 

 Frisk og fruktig med aroma av eple og blomst. På smak er den saftig og sødmefull med preg av eple og sitrus.  Kan bestilles på alle Vinmonopol med bestillingsnummer: 19776001

Naturlig alkoholstyrke på 6,5%

Pris kr 190,-.

 

Sideren passer perfekt inn i Gullmunn-porteføljen hvor filosofien er naturlige, elegante og milde smaker og fokus på norske råvarer. Den er tilgjengelig fra nå i september i bestillingsutvalget på polet

 

 

Kontakt oss

  • Tømmerbakkevei 19
    1453 Bjørnemyr

  • 958 20 667

  • hilde@appetitt.no

  • @appetitt

  • Motta vårt nyhetsbrev